BEZPŁATNE BADANIE SŁUCHU

* PROMOCJE *

Partnerzy

Partnerzy, NFZ

Oferta pracy

Aktualne oferty - kliknij tutaj...

Kontakt - siedziba

AudioCare Aparaty Słuchowe

(CM "Zdrowa Kobieta")

ul. Kamiennogórska 10

54-034 Wrocław

e-mail:

Rejestracja - Wrocław

Kamiennogórska 10

Tel.: (71) 72 79 410

Tel.kom.: 668 10 40 75

e-mail:

Rejestracja - Świdnica

Tel.: (74) 30 70 910

Tel.kom.: 669 33 90 10

e-mail:

Rejestracja - Strzegom

Tel.: (74) 30 70 019

Tel.kom.: 510 932 532

e-mail:

Pozostałe Oddziały - tutaj...

Godziny przyjęć

Codziennie:

Od poniedziałku do piątku

Wrocław w godz: 9:00 - 17:00

Świdnica w godz: 8:00 - 16:00

Strzegom w godz: 8:00 - 16:00

Serdecznie zapraszamy

Niedosłuch - 5 kroków do lepszego słyszenia

1. Badanie słuchu

- w celu określenia stopnia, charakteru jak i również poznania przyczyny Państwa niedosłuchu, zostanie przeprowadzone w naszym oddziale specjalistyczne badanie słuchu przez wykwalifikowanych protetyków.


2. Dotacje

- każda osoba chcąca skorzystać z dofinansowania uzyska szczegółowe informacje odnośnie możliwości i sposobu otrzymania dotacji na zakup aparatu słuchowego.


3. Konsultacja laryngologiczna

- zakwalifikowanie przez lekarza laryngologa niedosłuchu do leczenia lub protezowania.


4. Wybór aparatu słuchowego, pobór odcisku ucha

- po szczegółowym wywiadzie, wspólnie z Państwem wybieramy aparat słuchowy z szerokiej oferty najbardziej liczących się producentów na świecie. Protetyk słuchu pobiera odcisk (formę) na aparat słuchowy lub wkładkę indywidualną


5. Odbiór aparatu słuchowego

- protetyk po otrzymaniu od producenta wykonanego indywidualnie dla Państwa aparatu słuchowego bądź wkładki, ustala z Państwem termin spotkania, na którym przeprowadzany jest odbiór aparatu słuchowego. Podczas tego spotkania nabywają Państwo umiejętność prawidłowego posługiwana się aparatem słuchowym i jego pielęgnacji.

Systematyczny kontakt ze swoim protetykiem słuchu pozwoli Państwu na uzyskanie pełnej satysfakcji.

Zapraszamy do skorzystania z naszej wiedzy i umiejętności by Państwa życie znów było pełne dźwięków.

Jak się objawia niedosłuch?

Niedosłuch najczęściej postępuje niepostrzeżenie, wręcz niezauważalnie. Najczęściej z upływem czasu zaczynamy zauważać, że sytuacje, które kiedyś nie sprawiały problemu ze zrozumieniem słów (np. oglądanie z rodziną wspólnie TV) teraz zaczynają być coraz bardziej uciążliwe.

Jeżeli Państwo zauważą, że:

- mowa jest niezrozumiała, gdy kilka osób ze sobą rozmawia,

- są problemy ze zrozumieniem słów, gdy ktoś stoi dalej,

- słowa zlewają się i są trudne do rozróżnienia,

- w hałasie np. na ulicy nie wiadomo, z której strony nadjeżdża auto,

- trzeba pogłaśniać telewizor lub radio,

- rodzina sygnalizuje u Państwa problem ze słyszeniem.

Jeśli choć raz Państwo odpowiedzieli twierdząco na powyższe twierdzenia to mamy wystarczający powód by skontrolować swój słuch.

Zatem zapraszamy na wizytę w naszej pracowni audioprotetycznej na kompleksowe i bezpłatne badanie słuchu jak również na konsultację laryngologiczną w ramach NFZ.

U nas, dowiedzą się Państwo dokładnie, gdzie znajduje się problem i jak możemy go wspólnie rozwiązać.

Przyczyny niedosłuchu

Przyczyny niedosłuchu mogą mieć charakter wrodzony bądź nabyty.

1. Wada wrodzona - spowodowana przez czynniki genetyczne lub te, które zadziałały na dziecko w okresie życia płodowego bądź podczas porodu,np.: konflikt serologiczny, choroba matki, szczególnie w pierwszych 12 tygodniach ciąży, leki lub używki (alkohol, nikotyna) stosowane przez matkę w okresie ciąży, zbyt wczesny bądź patologiczny poród. Wśród chorób matki w okresie ciąży, które mogą potencjalnie doprowadzić do uszkodzenia słuchu dziecka, należy wymienić cukrzycę oraz schorzenia nerek.

2. Wada nabyta - niedosłuch lub głuchota nabyta w zależności od okresu, w którym powstało uszkodzenie opisywana jest, jako uszkodzenie okołoporodowe lub nabyte bezpośrednio po porodzie. Do tego rodzaju zaburzeń prowadzą zwykle urazy porodowe i niedotlenienie, które mogą być przyczyną znacznych uszkodzeń zarówno w obrębie mózgowia jak i ucha wewnętrznego.Innym przykładem wady słuchu nabytej mogą być m.in.: ostre lub przewlekłe choroby ucha, choroby zakaźne, choroby z wysoką gorączką (zapalenie opon mózgowych) antybiotyki, urazy chemiczne, mechaniczne lub psychiczne (głuchota psychogenna). Wśród chorób wirusowych mogących negatywnie wpłynąć na narząd słuchu najczęściej wymieniane są opryszczka, półpasiec, ospa wietrzna, świnka, odra oraz najpoważniej uszkadzająca narząd słuchu - różyczka. Również warunki w jakich pracujemy mają zasadniczy wpływ na stan naszego słuchu. Takim przykładem są osoby przebywające systematycznie w głośnym otoczeniu przez parę godzin dziennie narażają swój słuch na okaleczenie (praca na szlifierkach, głośnych maszynach, głośne dyskoteki, słuchanie mp4, itp.). Inna przyczyną niedosłuchu jest wiek, który niekorzystnie wpływa na nasz słuch.

Copyright © Aparaty Słuchowe Wrocław AUDIOCARE 2008-2019.

Wszystkie treści są własnością Audiocare Aparaty Słuchowe. Kopiowanie i wykorzystywanie materiałów zabronione.